OZNAM

dôvodu čerpania dovolenky bude pracovisko od 12.7. do 31.8.2021 zatvorené. Želáme Vám pekný čas dovoleniek, prázdnin,nech načerpáte veľa síl do ďalšieho AR, nech prežijete pekné chvíle s Vašimi najbližšími. Dávajte na seba vzájomne pozor a všetkým prajeme veľa zdravia a vždy šťastný návrat domov kdekoľvek a kamkoľvek pôjdete. 

Na vaše emaily odpovieme  po návrate do práce dňa 2.9.2021. 


VEĽKONOČNÝ POZDRAV

Veľkonočné sviatky - sviatky "nového života" už klopú na dvere a to je čas, kedy aj my Vám chceme popriať pokojné prežitie sviatočných dní v kruhu najbližších.Nech radosť z JEHO vzkriesenia vnesie pokoj, nádej aj do Vášho srdca i sŕdc vašich najbližších. Oddýchnite si a načerpajte veľa telesných i duchovných síl počas.

(Inšpiráciu sme čerpali pre tento rok z knihy Izaiáša - nech sa páči nakuknite aj Vy - (Iz 12, 2-3. 4b-d. 5-6).


VIANOČNÝ POZDRAV

..požehnané, pokojné, radostné sviatky Vianoc aj začiatok nového roka 2021... Nech ohľaduplnosť, zodpovednosť, tolerancia voči iným a s inými je súčasťou každého jedného dňa... Dávajte na seba a svojich najbližších pozor...


URGENTNÁ VÝZVA - prosba o pomoc 

Milí študenti, absolventi, 
dostali sme urgentny email s prosbou o pomoc v tomto núdzovom stave v troch ZSS, z dôvodu výskytu COVID-19. 

Inštitút pre prevenciu a intervenciu VŠZaSP sv. Alžbety hľadá zdravotníckych aj nezdravotníckych pracovníkov do intervenčných tímov na vykrytie ľudských zdrojov v zariadeniach sociálnych služieb. OOPP, strava, školenie zabezpečené. Výpomoc v týchto zariadeniach je na základe DVP - Odmena 10E/hod (zaškolenie, bozp).

Momentálne súrne potrebujú pomoc tieto zariadenia:
Zariadenie pre seniorov PANDA n.o. Horná Mariková
Centrum sociálnych služieb - LÚČ Pruské
Centrum sociálnych služieb - AVE Dubnica nad Váhom
V prípade záujmu pošlite mail na: marianamrazova@gmail.com
 prof. MUDr. Mariana Mrázová, PhD., MHA
prorektor pre študijné záležitostivedúca Inštitútu pre prevenciu a intervenciu
Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety

---------------

Milí priatelia, študenti,

srdečne Vás pozývame na 2. live stream Večera odpustenia a zmierenia, ktorý nadväzuje na 1. vysielanie Večerov NIE 7, ale 77x z 22.10. so sledovanosťou viac ako 20 tis.

Večery sú vyvrcholením dlhodobých aktivít a spolupráce Spoločnosti Úsmev ako dar a Lámačských chvál rámci našej spoločnej témy odpustenia, ktoré je kľúčové pri hľadaní cesty k duchovnému uzdraveniu detí aj dospelých.

Rozvrhy AR 2020/2021

Milí študenti, rozvrhy pre zimný semester  - odbor Sociálna práca nájdete TU

--------------------


Veľkonočný pozdrav

--------------------

OZNAM - ZATVORENÉ PRACOVISKO 
Milí študenti,
v dôsledku  vyhláseniu mimoriadneho stavu tak v SR ako aj ČR je pracovisko Ústav Božieho milosrdenstva  ZATVORENÉ  až do odvolania. 
Neprebieha žiadna prezenčná forma výuky postupne spúšťame v každom ročníku  online výuku (prednášky, skúšky) - o termínoch budeme informovať prostredníctvom koordinátorov ročníkov.  Vaše otázky prosím píšte prostredníctvom emailu, telefonicky len počas dní  streda - štvrtok - piatok - od 09:00h do 12.00h. 

-------------------------------

POMOC pre chudobných a detí na Ukrajine 

obraciame sa k Vám s prosbou o pomoc komu a ako sa dá - Zbierka pre chudobných a deti na Ukrajine, ktorá sa koná  do 10.12.2019. Pomôcť sa dá aj po tomto termíne - kontakt sprostredujeme. 

 Pomoc môže byť aj v tom, že sa pomodlíš za toto celé dielo, za ľudí na UA, ale aj za otvorené srdcia, ktoré sú pripravené niečoho sa zrieknuť pre iných. Možno ti Pán pošle ľudí, ktorí by aj chceli niekde prispieť a nevedia kde a ako. 

Táto zbierka sa koná prostredníctvom rehole a ľudí, ktorí majú priamy kontakt s chudobnými. Peniažky a veci poputujú k tým najchudobnejším, chorým a opusteným.  
Možno poznáš niekoho, kto by vedel pomôcť s liekmi, obväzmi, a inými zdrv. pomôckami - to by bolo super, nakoľko toto je veľmi potrebné. 
Ak chceš pomôcť finančne alebo nevieš čím pomôcť - viac informácii na plagáte. 

---------------------------------------------------------------------------------------

AKTIVITA - malé gestá spájajúce ľudí, učiace solidarite s tými, ktorí to potrebujú

Milí študenti, 

prichádzame k Vám s ponukou akcie s názvom Malé gestá spájajúce ľudí, učiace solidarite s tými, ktorí to potrebujú.Akcia prichádza s víziou, že každý jeden z nás môže urobiť malú, zdanlivo nepatrnú službu, ktorá sa nakoniec premení vo veľké spoločné dielo. Pozostáva z dvoch oblastí:
- prvé gesto - Malé vrchnáky pre veľké veci 
- druhé gesto - Misionársky skart - poštové známky. 

Ďakujeme všetkým, ktorí aj takto prispejú na dobrú vec.

Viac o tejto akcii nájdete v prílohe. Zberné nádoby sú už pripravené pre Vás/nás na pracovisku pri vstupe do budovy. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milí študenti, 
záleží nám na tom, aby ste sa v nových priestoroch pracoviska cítili veľmi dobre. Radi by sme dali priestor a šancu pridať ruku k dielu aj Vám. Máme tu výzvy (možno práve Ty si stvorený pre ne)
1. výzva - zeleň (kvety do spoločných priestorov)
 - prosím v tejto výzve kontaktujte dr. Briššákovú Janku na  emaily brissakova.janka@gmail.com alebo brissakova@vssvalzbety.sk)
2. výzva - kreatívna výzva (vstup do budovy)
 - prosím v tejto výzve kontaktujte dr. Briššákovú Janku na emaily brissakova.janka@gmail.com alebo brissakova@vssvalzbety.sk)
3. výzva - urob dobrý skutok
- prosím v tejto výzve  kontaktuj emailom pani Majchrákovú - ankamajchrakova@gmail.com. 
4. výzva - školská "knihobudka"
 - dajte druhý dych vašim kníhám a v tejto výzve prosím neváhaj kontaktovať pani Majchrákovú na jej emial ankamajchrakova@gmail.com 
5. výzva - spoločenstvo Božieho Milosrdenstva 
Ak máš iný, akýkoľvek nápad, chceš ponúknuť svoj talent v prospech iných - ozvi sa nám. Chceme spoločne s Vami budovať "domov" kde budete spokojní, šťastní a budete sa citiť dobre.  

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Dopredaj skrípt
Milí študenti, 

po dohode so zástupcom pracoviska ako aj s vedúcim knižnice pánom doc. PhDr. Ing. Mlynarčíkom, PhD. ponúkame Vám za symbolické ceny skriptá/odborné knihy z oblasti sociálnej práce, pedagogiky, etiky, sociálnej politiky a pod. Výťažok z dopredaja bude použitý na zakúpenie nových odborných kníh od knižnice - ktoré vám budú k dispozícii - k písaniu vašich bakalárskych/diplomových prác.

Zoznam skrípt ktoré sú na predaj aj s novou cenou nájdete - v sekcie knižnica  Knihy je možné zakúpiť si u nás na pracovisku Ústav Božieho milosrdenstva - ako aj v Saleziánskej knižnici. 

Na Ústave Božieho milosrdenstva je to možné u pani Majchrákovej - vždy v piatok od 11:30h do 12:00h a soboty od 08:00-08:30h (prípadne odbor OŠE vo štvrtok od 11:30h do 12:00h).

V saleziánskej knižnicie je to možné počas úradných hodín, ktoré nájdete v sekcii knižnica

----------------------------------------------------------------------------------------------

Milí študenti, 
od 1.11. 2019 došlo k posunu vo veci dostupnosti do školy v soboty. 
Dopravný podnik mesta Žilina na základe našej žiadosti pridáva v soboty ráno MHD č.26 zo Želenižnicej stanice na Kamenná, PRIUS (konečná) s odchodom o 8.23h. MHD je prisposobené príchodu vlakov zo smeru BA (Bratislava) ako aj KE (Košice). Vyučovanie soboty končí tak, aby ste stíhali MHD z Kamenná PRIUS o 14.06h. Vedľa zástavky Kamenná PRIUS sa nachádza aj vynikajúci Treska bar, kde okrem širokej ponuky šalátov dostanete aj výbornú kávu, otvorená aj v sobotu už od 6.30h.
Cena MHD lístka je 0,65 eur.
Veríme, že Vás daná informácia poteší a danú MHD budete využívať. 

---------------------------------------------------------------------------------------------